ARGI+


Zawartość:
30 saszetek, 300 g
Zalecane spożycie:
1 saszetka – 10 g na dobę.
Producent:
Forever Living.
Kraj pochodzenia:
USA.
Normy jakościowe:
brak danych.
Materiał opakowania:
tworzywo (saszetki, miękka torba).

 

 

 

Argi+ to kompleksowy suplement z l-argininą i wieloma innymi składnikami. Firmuje go Forever Living, marka znana głownie z dobrej jakości suplementów z aloesem. Argi+ kupimy od dystrybutorów, w systemie dystrybucji bezpośredniej.

Opakowanie, postać, smak

Argi+ to saszetki z odmierzonymi dawkami dobowymi proszku, zapakowane w foliową torbę o dyskusyjnej stylistyce. Proszek dobrze rozpuszcza się w wodzie. Smak jest dość ciekawy, kojarzący się z owocami, jagodami, porzeczkami. Można go uznać za dobry.

Skład

Jedna saszetka Argi+ zawiera 5 gramów l-argininy. Niestety cytruliny w niej nie znajdziemy. Dodatek l-cytruliny jest bardzo korzystny z punktu widzenia długości działania l-argininy, więc brak ten jest istotny. Dawka dobowa samej argininy jest dobrana prawidłowo. W saszetce znajdziemy również prawdziwe bogactwo witamin: B6, B12, B9, C, D i K w przeciętnych dawkach. Wszystkie te witaminy wpływają na zachowanie w dobrym zdrowiu układu sercowo naczyniowego, więc dodanie ich do l-argininy uznajemy za uzasadnione.

Suplement zawiera też sporo ekstraktów owocowych, wpływających korzystnie na smak i zawartość niewyszczególnionych na etykiecie mikroelementów. Jest tam również niewielka dawka resweratrolu pochodzącego z wyciągu z wina i skórek winogron. Resweratrol działa antyoksydacyjnie, wpływa korzystnie na serce i naczynia krwionośne.

Niestety Argi+ ma w sobie również sporo przeciwzbrylaczy, zakwaszaczy i  całą gamę substancji słodzących – sacharozę, dekstrozę, ksylitol i sukralozę. Czemu aż tyle? Nie wiadomo. Może „dla każdego coś miłego”?

Jak widać, skład suplementu jest rozbudowany i przemyślany. Ilość argininy na jedną saszetkę – dawkę jest duża ale właśnie taka jest uważana przez wielu naukowców za optymalną.

Normy jakościowe

Producent nie podaje na opakowaniu żadnych informacji na temat ceryfikatów i norm. Dowiadujemy się jedynie, że suplement powstał w Stanach Zjednoczonych.

Cena

Suplement jest dość drogi. Cena jednego opakowania wystarczającego na miesiąc stosowania wynosi aż 340 złotych. Nie ma praktycznie żadnych zniżek przy większych zakupach. Jeden gram l-argininy w Argi+ kosztuje około 2,3 zł. To jeden z droższych produktów jakie mieliśmy okazję recenzować. Wysokiej ceny nie usprawiedliwia nawet większa niż u konkurencji ilość dodatków, gdyż większość z nich ma śladowy lub wręcz żaden wpływ na nasze zdrowie.
Bardzo konkurencyjny wydaje się tu być zbliżony produkt firmy Synergy – ProArgi-9+.

Tabela ze składem

SkładnikIlość na saszetkę 10 g
L-arginina5000 mg
witamina B61,4 mg
witamina B9200 ug
witamina B122,5 ug
witamina C80 mg
witamina D5 ug
witamina K75 ug
d-ryboza50 mg
ekstrakt ze skórek winogron43 mg
ekstrakt z owoców granatu9 mg
ekstrakt z czerwonego wina9 mg
sproszkowane soki owocowe53 mg

Pozostałe składniki:  maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), sacharoza, dekstroza, ksylitol, sukraloza, proszek z czarnej porzeczki (Ribes nigrum L.), sok z czarnego bzu (Sambucus nigra L.), proszek z soku malinowego (Rubus idaeus L.), wiśnia Morello w proszku (Prunus cerasus L.), proszek z soków jagodowych, mannitol, fosforan monopotasowy.

 

Plusy:
– duża dawka l-argininy
– dużo witamin, zwłaszcza z grupy B
– dużo wartościowych ekstraktów owocowych
– wygodna forma – saszetki z gotową dawką

Minusy:
– cena!
– brak l-cytruliny
– za dużo kontrowersyjnych nowoczesnych słodzików

Porównanie z innymi produktami

Nasza ocena

  • Składniki
  • Cena za gram
  • Normy jakościowe
  • Forma/wygoda stosowania
2.8

W skrócie

Suplement złożony z argininą firmy Forever Living. Niezły skład, choć brak l-cytruliny. Dobra, ułatwiająca przyswajanie postać proszku do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera resveratrol. Niestety bardzo wysoka cena i brak zniżek przy większych zakupach.

Sending
User Review
3 (4 votes)