PROARGI-9+


Zawartość:

30 saszetek, 295 gramów.
Zalecane spożycie:
1 saszetka – 9,8 grama na dobę.
Producent:
NSP dla Synergy Worldwide.
Kraj pochodzenia:
USA.
Normy jakościowe:
NSF, GMP, FDA.
Materiał opakowania:
tworzywo (saszetki), tektura (pudełko).

ProArgi 9 Plus to klasyczny kompleksowy suplement z l-argininą, tzw. komplekser. Marka należy do Synergy Worldwide, zaś producentem jest Natures Sunshine Products (NSP) – potentat branży suplemntów, istniejący od lat siedemdziesiątych ub. wieku. ProArgi9+ nie jest dostępny w sklepach i aptekach, a jedynie u niezależnych dystrybutorów, w systemie dystrybucji bezpośredniej.

Opakowanie, postać, smak

Dobowe porcje ProArgi-9+ zamknięte są w zgrabnych saszetkach. Tekturowe, estetyczne opakowanie zawiera 30 takich porcji o łącznej masie 295 gramów. Zawartość saszetek dobrze rozpuszcza się w wodzie. Producent zaleca użyć pół do 1 szklanki. Smak jest bardzo dobry, owocowy, dość słodki, choć suplement nie zawiera cukru a jedynie stewię.

Skład

Każda saszetka ProArgi-9+ zawiera 5 gramów l-argininy i 0,2 grama l-cytruliny. Dodatek l-cytruliny jest bardzo korzystny z punktu widzenia długości działania l-argininy. Ilość l-cytruliny w produkcie jest niewielka, co wynika to z przepisów Unii Europejskiej. Dawka dobowa argininy jest dobrana prawidłowo.

Suplement oferuje również bardzo dużo składników wspomagających i uzupełniających działanie l-argininy i uzupełniających rozmaite niedobory w organizmie.  Znajdziemy w nim witaminy: B6, B12, B9, C, D3 i K2 w dawkach zaspokajających zapotrzebowanie dzienne.

ProArgi-9+ zawiera sporo ekstraktów owocowych, zapewniających przyjemny smak i dostarczających organizmowi wielu niezbędnych mikroelementów. Wyciąg bezalkoholowy z czerwonego wina, skórek i pestek winogron są źródłem wartościowego resweratrolu. Związek ten ma działanie antyoksydacyjnie, wpływając korzystnie na układ sercowo naczyniowy.

ProArgi zawiera również naturalną substancję przeciwzbrylającą oraz niewielkie ilości kwasu jabłkowego i cytrynowego. Jako słodzik zastosowano ekstrakt z liści stewii. Produkt nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników.

Skład suplementu jest bogaty i przemyślany. Producent podaje, że jest owocem wieloletnich badań i ciągłych ulepszeń. Ilość l-argininy na jedną dawkę dobową jest duża i właśnie taka jest uważana przez większość naukowców za optymalną.

Normy jakościowe

Dostawca zapewnia, że zakłady produkujące suplement w Stanach Zjednoczonych spełniają szereg rygorystycznych norm i posiadają jako jedyne w stawce certyfikat NSF (niezależny, zewnętrzny audytor badający jakość produkcji w USA) oraz GMP. Ponadto  produkt ma aprobatę amerykańskiego urzędu ds. leków i suplementów diety – FDA (coś w rodzaju GiS).
Dodatkowo ProArgi-9+ zyskał aprobatę Cologne List (Listy Kolońskiej). Oznacza to, że nie zawiera w składzie substancji zabronionych w sporcie.

Cena

U dystrybutora lub w firmowym sklepie cena jednego opakowania wystarczającego na miesiąc stosowania wynosi od  około 175 złotych przy zakupie 4 sztuk, przez 200 złotych przy zakupie dwupaku do 316 złotych przy 1 sztuce. Zniżki przy większych zakupach są więc bardzo duże. To niewątpliwy plus.
Jeden gram l-argininy w ProArgi-9+ kosztuje odpowiednio od 1,2 do 2,4 zł. To jeden z tańszych produktów jakie mieliśmy okazję recenzować.

Tabela ze składem

SkładnikIlość na saszetkę 9,8 g
L-arginina5000 mg
L-cytrulina200 mg
witamina B62 mg
witamina B9200 ug
witamina B123 ug
witamina C60 mg
witamina D5 ug
witamina K220 ug

Pozostałe składniki: d-ryboza, ekstrakt ze skórek winogron (vitis vinifera), wyciąg z czerwonych winogron, koncentrat z owocu granatu (punica granatum), kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, glikozydy stewiolowe (stewia), dwutlenek krzemu (naturalna substancja przeciwzbrylająca).

Plusy:
– solidna dawka l-argininy
– dużo witamin, zwłaszcza z grupy B
– dużo wartościowych ekstraktów owocowych
– wygodna forma – saszetki z gotową dawką
– słodzony stewią
– cena, atrakcyjna zwłaszcza w wielopakach
– produkowany i obecny na rynku od ponad 20 lat

Minusy:
– nieco za mało l-cytruliny

Porównanie z innymi produktami

Nasza ocena

  • Składniki
  • Cena za gram
  • Normy jakościowe
  • Forma/wygoda stosowania
4.3

W skrócie

Produkt o bardzo dobrym, zbalansowanym składzie. Substancje wspierające l-argininę. Wysokiej jakości składniki, zakłady produkcyjne spełniające normy farmaceutyczne. Dobra cena za gram l-argininy, malejąca wraz z wielkością zamówienia.

Sending
User Review
4.6 (5 votes)