NITEWORKS


Zawartość:
proszek: 135 gramów.
Zalecane spożycie:
9 gramów na dobę.
Producent:
Herbalife.
Kraj pochodzenia:
USA.
Normy jakościowe:
brak danych.
Materiał opakowania:
tworzywo (słoik).

 

 

 

 

Niteworks to kolejny produkt kompleksowy z l-argininą. Producentem jest firma Herbalife, mająca wieloletnią praktykę w produkcji i dystrybucji suplementów diety. Produkt dostępny jest w dystrybucji bezpośredniej – u dystrybutorów.

Opakowanie, postać, smak

Niteworks otrzymujemy w niewielkim słoiku z tworzywa sztucznego. Wewnątrz jest 135 gramów proszku i miarka służąca do nabierania dawek dobowych – około 9 gramów. Proszek dobrze rozpuszcza się w wodzie. Smak deklarowany przez producenta to cytrynowy. W naszym odczuciu znośny, choć nieco sztuczny.

Skład

Suplement zawiera 5,2 grama mieszaniny l-argininy z l-cytruliną na 10 gramów całości. Proporcja argininy do cytruliny jest nieznana, domyślamy się, że jest to 5 gramów argininy i 0,2 grama cytruliny, jak w przypadku podobnych produktów. Dawka dobowa aminokwasów jest dobrana prawidłowo.  W skład wchodzą również witaminy: C, D i E w dużych dawkach oraz B6 i B9 (kwas foliowy) w dawkach umiarkowanych. Witaminy te wpływają na zdrowie układu sercowo naczyniowego, więc ich dodatek należy uznać za uzasadniony. Brakuje jednak witaminy B12 i K2, które znajdziemy w produktach konkurencyjnych. Istotny jest zwłaszcza brak K2.

Wśród składników Niteworks znajdziemy jeszcze wyciąg z melisy o powszechnie znanym działaniu uspokajającym, również serce. Jest tam również kwas alfa liponowy, którego suplementacja polecana jest m.in. w nadciśnieniu tętniczym.

Ciekawie wygląda dodatek tauryny mającej znaczenie m.in.  w utrzymaniu prawidłowego rytmu serca. Jednak dawka 300 mg wydaje się w świetle badań naukowych być zbyt mała. Naukowcy mówią o zauważalnym wpływie przy dawkach trzykrotnie większych.

Produkt zawiera niestety również całą gamę wypełniaczy, przeciwzbrylaczy i dyskusyjny słodzik – suklarozę. Na etykiecie nie ma informacji na temat zastosowanych barwników i dodatków smakowych. Nie wiemy więc, czy są naturalne, czy też sztuczne. A może za „smak cytrynowy” odpowiada sam kwasek cytrynowy?

Generalnie skład można uznać jedna za przemyślany i dość dobry.

Normy jakościowe

Producent nie podaje na opakowaniu żadnych informacji na ten temat. Wiemy jedynie, że suplement wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych.

Cena

Suplement jest drogi. Cena jednego opakowania wystarczającego tylko na około 2 tygodnie stosowania wynosi aż 200 złotych! To daje około 2,7 zł za 1 gram l-argininy i czyni Niteworks najdroższym, z jakim mieliśmy do czynienia. Konkurencyjne wypada tu nie tylko ARGI+ firmy Forever Living i przede wszystkim ProArgi-9+ firmy Synergy. Oba te produkty mają podobny skład ale i znacznie wygodniejszą, saszetkową formę.

Tabela ze składem

SkładnikIlość na dawkę 10 g
l-arginina i l-cytrulina5300 mg
witamina C500 mg
witamina D5 ug
witamina B9400 ug
witamina E200 IU
l-tauryna300 mg
ekstrakt melisy50 mg
kwas alfa liponowy10 mg

Pozostałe składniki: uwodorniony olej roślinny, zmodyfikowana skrobia spożywcza, kwas cytrynowy, maltodekstryna, naturalny aromat, sukraloza. Zawiera składniki z nasion soi.

Plusy:
– duża dawka l-argininy
– dużo witaminy C
– dużo witaminy E

Minusy:
– słodzony suklarozą
– bardzo wysoka cena

Porównanie z innymi produktami

Nasza ocena

  • Składniki
  • Cena za gram
  • Normy jakościowe
  • Forma/wygoda stosowania
2.5

W skrócie

Ciekawy skład z l-argininą i l-cytruliną. Duża dawka l-argininy. Niestety wysoka cena za 1 gram.

Sending
User Review
2.8 (5 votes)