ARGININE PLUS

Zawartość:
90 tabletek.
Zalecane spożycie:
1 tabletka na dobę.
Producent:
Calivita.
Kraj pochodzenia:
USA.
Normy jakościowe:
cGMP.
Materiał opakowania:
tworzywo (słoik).

 

Arginine Plus zawiera tylko jedną istotną substancję aktywną – L-argininę. Suplement produkowany dla Calivita International przez amerykańską firmę California Fitness znaną od lat z produktów prozdrowotnych klasy premium. Produkty Calivita można kupić u niezależnych dystrybutorów  ale i w wielu sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych.

Opakowanie, postać, smak

Arginine Plus dostępna jest w postaci twardych, lekko nabłyszczanych tabletek w beżowym kolorze, opakowanych w słoiczek z przyzwoitego tworzywa sztucznego. Tabletki nie mają smaku. Słoik zawiera 100 tabletek, które mają wystarczyć (według producenta) na 1,5 – 3 miesięcy stosowania. Autorytety w kwestii suplementacji argininy twierdzą jednak, że zalecana przez firmę dawka dobowa na poziomie 500-1000 mg jest tak mała, że jej ewentualne oddziaływanie należy traktować raczej jako efekt placebo. Jak już wspominaliśmy, zdaniem naukowców aby uzyskać zauważalne efekty należy spożywać przynajmniej 5000 mg argininy na dobę. Żeby to osiągnąć należałoby przyjąć aż 10 (!) twardych tabletek Arginine Plus, ponieważ każda z nich zawiera jedynie 500 mg argininy. Tabletki poza substancjami aktywnymi zawierają dużo substancji stabilizujących, wiążących i wypełniających, które spożywamy zupełnie niepotrzebnie obciążając układ pokarmowy.

Skład

Jedna tabletka Arginine Plus zawiera 500 mg argininy w wolnej postaci oraz śladowe ilości manganu w postaci chelatów aminokwasowych. W skład wchodzi również niewielka ilość kwasu ketoglutarowego.  Składniki te nie mają znaczenia terapeutycznego sani suplementacyjnego z uwagi na minimalne dawki. Wydaje się natomiast, że mogą być naturalną pozostałością po procesie produkcji naturalnej l-argininy. Suplement jest praktyczni jednoskładnikowy. Aby osiągnąć efekty suplementacji zbliżone do produktów kompleksowych (takich jak Argi+ czy ProArgi9+), należałoby dokupić brakujące składniki.

Produkt zawiera niestety w swym składzie całą gamę stabilizatorów, przeciwzbrylaczy, wypełniaczy oraz substancji glazurujących.

Normy jakościowe

Z etykiety dowiemy się, że suplement został wyprodukowany w USA, zaś zakłady produkcyjne w których powstał spełniają standardy normy cGMP (aktualizowany GMP). Ze strony Calivita uzyskaliśmy informację o aprobacie urzędu FDA, co jednak świadczy nie tyle o jakości, co o braku szkodliwości dla zdrowia.

Cena

Cena Arginine Plus przeliczona na 1 gram l-argininy jest nieco powyżej średniej i wynosi 1,7 zł. Przy założeniu skutecznej dawki dobowej na poziomie 5000 mg jedno opakowanie kosztujące 85 zł wystarczy na zaledwie 10 dni suplementacji. Za cenę mniej więcej dwóch tego produktu opakowań można nabyć suplement kompleksowy z l-argininą, który zapewni więcej korzyści prozdrowotnych. Producent nie udziela rabatów przy większych zakupach, ponieważ produkty oferowane są praktycznie w systemie sprzedaży detalicznej.

 

SkładnikIlość na tabletkę
l-arginina500 mg
kwas ketoglutarowy50 mg
mangan (chelat aminokwasowy)600 ug
kobalt (chelat aminokwasowy50 ug

Pozostałe składniki: stabilizator – celuloza mikrokrystaliczna, barwnik – węglan wapnia,  substancja przeciwzbrylająca – kwas stearynowy, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, skrobia z ryżu siewnego, substancja przeciwzbrylająca –  stearynian magnezu, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, substancja glazurująca – szelak, substancja glazurująca – talk.

Plusy:
– norma GMP

Minusy:
– brak składników pomocniczych
– bardzo dużo wypełniczy, glazur itp. (połowa masy netto!)
– cena za 1 gram l-argininy

Porównanie z innymi produktami

Nasza ocena

  • Składniki
  • Cena za gram
  • Normy jakościowe
  • Forma/wygoda stosowania
2.5

W skrócie

Suplement z praktycznie jednym składnikiem aktywnym – l-argininą. Niepraktyczne, twarde, pół-gramowe tabletki. Drogi!

Sending
User Review
2.25 (4 votes)