L-ARGININA SOLGAR


Zawartość:

tabletki, 90 sztuk
Zalecane spożycie:
1 tabletka na dobę
Producent:
Solgar
Kraj pochodzenia:
USA
Normy jakościowe:
brak danych
Materiał opakowania:
szkło (słoik)

 

 

L-Arginina 1000 mg jest suplementem monoskładnikowym, zawierającym tylko jedną substancję aktywną – L-argininę. Producentem jest amerykańska firma Solgar specjalizująca się w produkcji suplementów diety z wyższej półki cenowej. Na terenie Polski produkty można kupić tylko w aptekach stacjonarnych i internetowych. Wyłącznym dystrybutorem jest podmiot Solgar Polska z siedzibą w Warszawie.

Opakowanie, postać, smak

L-Arginina 1000 mg ma postać twardych i obojętnych w smaku tabletek zapakowanych w estetyczny szklany słoik. W jednym opakowaniu znajduje się 90 tabletek, które zdaniem producenta przeznaczone są na 3 miesiące stosowania. Posiłkując się opiniami autorytetów w kwestii suplementacji argininy, należy zaznaczyć, że sugerowana przez firmę dawka 1000 mg na dobę jest stanowczo za mała. Zdaniem naukowców aby osiągnąć zauważalne efekty należy przyjmować przynajmniej 5000 mg argininy na dobę. W przypadku suplementu od Solgar odpowiada to aż pięciu tabletkom o sporych wymiarach i dość ostrych krawędziach. Tabletki te zawierają substancje spajające i wypełniające, które niepotrzebnie obciążają żołądek.

Skład

Jak sama nazwa wskazuje, jedna tabletka zawiera 1000 mg argininy w wolnej postaci. Suplement jest z założenia jednoskładnikowy. W celu osiągnięcia działania zbliżonego do produktów kompleksowych (takich jak Argi+ czy ProArgi9+), należy dokupić pozostałe składniki. Producent podkreśla, że produkt nie zawiera: glutenu, pszenicy, nabiału, soi, drożdży, cukru, sodu, sztucznego aromatu, słodzika, konserwantów i barwników.

Z niewiadomych przyczyn zawiera aż dwa wypełniacze – celulozę mikrokrystaliczną i celulozę warzywną.

Normy jakościowe

Producent na swojej stronie www chwali się wysoką jakością produkcji, testami laboratoryjnymi składników, kontrolą jakości etc. Niestety nie znajduje to odzwierciedlenia w posiadanych certyfikatach audytorów zewnętrznych. W każdym razie na opakowaniu nie znajdziemy żadnych informacji na ten temat. Z etykiety dowiemy się jedynie, że suplement został wyprodukowany w USA. Dodajemy tu jeden punkt za bezkonkurencyjny, szklany słoiczek z metalową nakrętką – estetyczny i nieaktywny chemicznie.

Cena

Na tle testowanych produktów, cenę L-Argininy 1000 mg należy uznać za przeciętną. Jeśli przyjąć optymalną dawkę dobową równą 5000 mg, jedno opakowanie kosztujące 113 zł wystarczy na 18 dni suplementacji. Cena jednego grama l-argininy w suplemencie Solgar wynosi 1,25 zł. Za podobną kwotę pieniędzy można nabyć produkt kompleksowy z l-argininą oferujący więcej korzyści prozdrowotnych. Producent nie udziela rabatów przy większych zakupach, ponieważ produkty oferowane są w sprzedaży detalicznej.

Tabela ze składem

SkładnikIlość na 1 tabletkę
l-arginina1000 mg

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, celuloza (warzywna), kwas stearynowy (warzywny), krzem, stearynian magnezu (warzywny), gliceryna (warzywna).

Producent podkreśla, że bez glutenu, pszenicy, nabiału, soi, drożdży, cukru, sodu, sztucznego aromatu, słodzika, konserwantów i barwników.

Plusy:
– brak konserwantów barwników, mało wypełniaczy, szklane opakowanie

Minusy:
– cena za 1 gram l-argininy
– brak substancji uzupełniających działanie l-argininy

Porównanie z innymi produktami

Nasza ocena

  • Składniki
  • Cena za gram
  • Normy jakościowe
  • Forma/wygoda stosowania
2.5

W skrócie

Suplement jednoskładnikowy. Twarde tabletki o zawartości argininy tylko 1 gram. Brak składników wspomagających. Brak konkretów nt. norm jakościowych. Dość wysoka cena.

Sending
User Review
2.75 (4 votes)